Szef federacji francuskich szpitali chce obowiązku szczepień dla wszystkich - paszport sanitarny to za mało

Autorzy: PAP; oprac. KG • Źródło: PAP02 sierpnia 2021 06:30

Według Frederica Valletoux należy wprowadzić obowiązek szczepień przeciw Covid-19 dla wszystkich, bo pandemia dowiodła, że "istnieją granice tego, co można osiągnąć, stosując półśrodki".

Francja powinna "stać się pionierem światowego ruchu", wprowadzając nakaz szczepień - uważa Frederic Valletoux. Fot. Shutterstock
  • W wywiadzie dla tygodnika "Journal du Dimanche" szef federacji francuskich szpitali powiedział, że paszport sanitarny nie jest wystarczy, by ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii
  • Zdaniem Frederica Valletoux Francja powinna "stać się pionierem światowego ruchu", wprowadzając nakaz szczepień
  • Ocenił, że obowiązkowe szczepienia "to rozwiązanie proste, jasne i skuteczne, podczas gdy wprowadzanie w życie paszportu sanitarnego jest niezwykle skomplikowane" 

- Nie mamy już tego luksusu, by posługiwać się półśrodkami. Wskaźniki wszędzie pokazują wzrost liczby zakażeń - podkreślił szef federacji.

Paszport sanitarny już równa się nakaz szczepień

Portal telewizji BFMTV zwraca uwagę, że obowiązek posługiwania się paszportem sanitarnym jest zakamuflowaną formą nakazu szczepień. Tymczasem demonstracje przeciw przepustkom sanitarnym zgromadziły w sobotę we Francji ponad 200 tys. osób, w ubiegłą sobotę - 161 tys., a tydzień wcześniej - 110 tys.

Szef doradzającej francuskiemu rządowi Rady Naukowej prof. Jean-Francois Delfraissy ostrzegł niedawno, że w sierpniu we Francji liczba nowych dziennych zakażeń koronawirusem może sięgnąć około 50 tys., a do zimy pojawi się kolejny wariant koronawirusa.

W niedzielę francuskie władze podały, że w ciągu minionej doby wykryto 19,6 tys. nowych zakażeń koronawirusem.

Tzw. rozszerzony paszport covidowy od 9 sierpnia we Francji

Ustawa wprowadzająca rozszerzony paszport szczepień wejdzie w życie 9 sierpnia. Paszport covidowy (lub negatywny test na koronawirusa czy też zaświadczenie o przebytym zakażeniu) ma obowiązywać w szczególności w barach, kawiarniach i restauracjach oraz na pokładzie pociągów dalekobieżnych i samolotów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum