Szef PO dziękuje Owsiakowi za jego dzieło "budowy lepszej Polski"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2019 15:14

Lider PO Grzegorz Schetyna podziękował we wtorek (15 stycznia) Jerzemu Owsiakowi za "budowę lepszej Polski". Nie moja to rola cokolwiek Panu radzić. Chcę podziękować. Za budowę lepszej Polski. To dzieło musi i będzie trwać - napisał szef PO na Twitterze.

Szef PO dziękuje Owsiakowi za jego dzieło "budowy lepszej Polski"
Fot. archiwum

Jerzy Owsiak poinformował w poniedziałek, że rezygnuje z kierowania fundacją Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powodem było zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do którego doszło podczas niedzielnego finału WOŚP oraz - jak mówił - fala krytyki, która spadła na niego po niedzielnej tragedii.

Z decyzją Owsiaka nie zgadza się wielu działaczy społecznych, dziennikarzy i polityków. Lider Platformy Obywatelskiej napisał we wtorek na Twitterze: "Panie Jurku, od lat tworzy Pan dobro - wraz z milionami Polaków, w tym ze ś.p. Pawłem Adamowiczem. Ze strony złych ludzi spotyka Pana za to nienawiść. Nie moja to rola cokolwiek Panu radzić. Chcę podziękować. Za budowę lepszej Polski. To dzieło musi i będzie trwać. #MuremZaOwsiakiem".

W ostatnim czasie o zmianę decyzji zaapelowały do Jerzego Owsiaka m.in. była szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, siostra Małgorzata Chmielewska oraz przewodniczący Komisji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

Liczne wyrazy wsparcia dla twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy płyną też od poniedziałku ze strony internautów. W sieci funkcjonują m.in. hasztagi "#MuremZaOwsiakiem" i "#Jurekzostań", które użytkownicy mediów społecznościowych dołączają do apeli o to, by Jerzy Owsiak pozostał na czele WOŚP.

Owsiak mówił w poniedziałek, że "stopień krytyki w Polsce rozszerzył się w sposób haniebny". - Zahacza o język nazistowski, faszystowski, o język gróźb - podkreślał. W tym kontekście wspomniał m.in. o niedzielnym, krytycznym wobec niego wpisie na Twitterze posłanki PiS Krystyny Pawłowicz.

Owsiak zapowiedział, że fundacja WOŚP będzie dalej funkcjonować, jednak nie on będzie jej szefem. - Nie będąc już szefem fundacji, będę dla niej pracował, ale już nie będę podejmował żadnych decyzji. (...) Może wyluzują ci, którzy w Polsce dostali niesamowitą, otwartą przestrzeń do takich działań - mówił twórca i wieloletni szef Orkiestry.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu, po tym jak w niedzielę wieczorem został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Mężczyzna w przeszłości leczył się psychiatrycznie; w poniedziałek decyzją gdańskiego sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum