×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szef MKOl wierzy w sukces igrzysk w Brazylii mimo ataku wirusa Zika

Autor: PAP/Rynek Zdrowia02 lutego 2016 13:04Aktualizacja: 02 lutego 2016 13:10

Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomas Bach wierzy w sprawny przebieg i sukces igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, mimo ataku wirusa Zika, którego skutki mocno odczuwane są w Brazylii.

Szef MKOl wierzy w sukces igrzysk w Brazylii mimo ataku wirusa Zika
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rozpowszechnianie się groźnego wirusa skłoniło ostatnio Światową Organizację Zdrowia (WHO) do ogłoszenia alertu w tej sprawie.

- Cieszymy się z decyzji WHO, ponieważ pozwoli ona zwrócić uwagę na zagrożenie i zapewnić dodatkowe zasoby do walki z tą chorobą - powiedział Bach podczas wizyty w Los Angeles, jednym z czterech miast ubiegających się o prawo goszczenia letnich igrzysk w 2024 roku.

- Jesteśmy w ścisłym kontakcie z WHO, a także ze wszystkimi krajowymi komitetami olimpijskimi, które z kolei śledzą zalecenia miejscowych władz sanitarnych. Nie ma sygnałów o ewentualnym zakazie podróżowania do Brazylii, tym bardziej, że igrzyska odbędą się w zimie, a więc okresie, który nie sprzyja wylęganiu się komarów przenoszących wirusa - dodał szef MKOl.

WHO zakwalifikowało groźbę epidemii spowodowanej wirusem Zika jako "zagrożenie dla zdrowia publicznego o globalnym zasięgu" podejrzewając dodatkowo, że choroba powodować może wady wrodzone płodu. Z tego powodu organizacja zaleciła, aby kobiety w ciąży unikały wizyt w Brazylii w okresie igrzysk olimpijskich.

Thomas Bach jest przekonany, że nie dojdzie do sytuacji, w której zawodnicy odmówiliby udziału w zawodach z powodu wirusa Zika.

- Nie sądzę, że to może się zdarzyć, ponieważ zostały podjęte wszelkie niezbędne środki, aby rozwiązać problem w okresie najbliższych sześciu miesięcy - stwierdził.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze