Szef LPR ponownie we władzach EHAC

Autor: LPR/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2015 14:08

Dr Robert Gałązkowski, dyrektor SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, został ponownie wybrany na członka zarządu EHAC (European HEMS and Air Ambulance Comitee - Europejskie Stowarzyszenie Operatorów Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego i Lotniczego Transportu Sanitarnego).

Szef LPR ponownie we władzach EHAC
Na zdj. Robert Gałązkowski, Fot. PTWP

Na 68 możliwych głosów Robert Gałązkowski uzyskał 66 głosów poparcia.

W Brnie trwa drugie sympozjum EHAC. Do Czech zjechali przedstawiciele operatorów HEMS (Helicopter Emergency Service - Śmigłowcowa Służba Ratownicza).

Podczas sympozjum odbyło się walne zebranie członków EHAC, podczas którego przegłosowano nowy skład zarządu. Nastąpiła również zmiana na stanowisku przewodniczącego. Od dziś tę funkcję będzie pełnił Stefan Becker (Rega, Szwajcaria). W zarządzie znaleźli się także przedstawiciele pogotowia lotniczego z Niemiec, Austrii, Norwegii i Holandii.

EHAC to stowarzyszenie, które powstało w 2000 roku, dziś skupiające kilkudziesięciu operatorów z całego świata świadczących usługi transportu sanitarnego i ratownictwa medycznego z powietrza.

Komitet wśród swoich celów wymienia m.in.: poprawę poziomu opieki medycznej dla pacjentów i zapewnienie wspólnych standardów jakości i bezpieczeństwa przez wszystkich członków, ułatwienie wymiany doświadczeń, współpracę z międzynarodowymi agencjami zajmującymi się tworzeniem przepisów związanych z lotniczym ratownictwem medycznym i lotami sanitarnymi.

Członkowie zarządu EHAC wybierani są na 3-letnią kadencję. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe jest członkiem stowarzyszenia od 2001 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum