Szef KPRM ws. 500 zł dla osób niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2019 11:37

Projekt ustawy w sprawie dodatku 500 zł dla osób niepełnosprawnych rząd przyjmie w lipcu; następnie trafi on do parlamentu. Zrobimy wszystko, aby proces legislacyjny zakończył się tak, by jesienią wypłaty tego świadczenia były już realizowane - oświadczył w piątek (21 czerwca) na antenie radia Zet szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef KPRM ws. 500 zł dla osób niepełnosprawnych
Szef KPRM Michał Dworczyk Fot. Archiwum

Wprowadzenie nowego, comiesięcznego dodatku 500 zł dla dorosłych niepełnosprawnych, politycy PiS zapowiedzieli w maju. W tym tygodniu wicepremier Jacek Sasin informował, że "Program 500 plus dla osób niepełnosprawnych zostanie uruchomiony od jesieni", "prawdopodobnie od października, może od września".

We wtorkowym wywiadzie dla "DGP" Sasin wskazywał, że jest już po rozmowach z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożeną Borys-Szopą i wiceszefem MRPiPS Marcinem Zielenieckim.

- Ustaliliśmy zasady, do kogo mają trafić te środki. W ciągu tygodnia ministerstwo rodziny przygotuje projekt - zapewnił.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd chce, by projekt ustawy ws. dodatku 500 zł dla niepełnosprawnych był procedowany jak najszybciej. Dodał, że dodatek początkowo będzie przyznawany dwóm grupom "najbardziej pokrzywdzonych osób, które obejmą ok. 500 tys. osób". Jako źródło finansowania dodatku wskazywał podatek handlowy i Fundusz Solidarnościowy.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum