×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

"Szczyrk bez barier": Beskidy otworzą się na niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia26 sierpnia 2020 19:21

Osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub umysłową w najbliższą sobotę będą mogły osobiście przekonać się o pięknie Beskidów. Szczyrk przygotował dla nich akcję, która ma charakter rajdu górskiego - podała Sabina Bugaj, szefowa tamtejszej informacji turystycznej.

"Szczyrk bez barier": Beskidy otworzą się na niepełnosprawnych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Bugaj zaznaczyła, że "Szczyrk bez barier" to projekt skierowany do osób niepełnosprawnych, które mogą być aktywne pod warunkiem wyeliminowania wszelkich przeszkód i niedogodności. - Rzetelna informacja o obiektach noclegowych i gastronomicznych, atrakcjach czy usługach, które spełniają odpowiednie wymogi, ma im pomóc w wypoczynku - zaznaczyła.

W sobotę Szczyrk przygotował akcję o charakterze rajdu górskiego. Liczba uczestników jest ograniczona do 48 osób - 24 niepełnosprawnych i tyluż opiekunów. Przygotowane zostały dla nich cztery trasy. Jedna z nich umożliwia wzięcie udziału w wycieczce osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Wszyscy uczestnicy rajdu wyjadą koleją gondolową na Halę Skrzyczeńską. Osoby z mniejszym problemem w poruszaniu się i bez lęku wysokości będą mogły kontynuować podróż 6-osobową kanapą na Zbójnicką Kopę.

Dwie pozostałe trasy przeznaczone są dla niepełnosprawnych bez problemów z poruszaniem się. Pierwsza obejmuje piesze przejście z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójnicką Kopę lub dalej na Skrzyczne, a druga wyjazd na Halę koleją i zejście do dolnej stacji na nogach.

Żeby wziąć udział w wycieczce należy się zgłosić telefonicznie do 28 sierpnia pod numer (33) 815 83 88.

- Czas rajdu uzależniony jest od wybranej trasy. Ostatni możliwy bezpłatny zjazd koleją gondolową z Hali Skrzyczeńskiej o godz. 15 w sobotę - podała Bugaj.

Hala Skrzyczeńska położona jest na wysokości 1000 m npm. Zbójnicka Kopa (1205 m npm) znajduje się na szlaku między Małym Skrzycznem i Skrzycznem (1257 m npm), który jest najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum