Szczepienia we Włoszech. Lokalne władze i przedsiębiorcy prześcigają się w pomysłach na nagrody

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP01 sierpnia 2021 09:02

We Włoszech nie brakuje pomysłów na zachęcenie do szczepień. Oddział związku rolników Coldiretti w miejscowości Alcara Li Fusi na Sycylii w nagrodę za szczepienie rozdaje np. sos pomidorowy.

Zachęty do szczepień stosują lokalne władze i przedsiębiorcy Fot. Shutterstock
  • Różne zachęty stosują zarówno lokalne władze i instytucje, jak i przedsiębiorcy, którzy wypłacają swoim pracownikom dodatki za to, że się zaszczepią
  • Oddział związku rolników Coldiretti w miejscowości Alcara Li Fusi w prowincji Mesyna na Sycylii w nagrodę za zaszczepienie rozdaje np. sos pomidorowy
  • Przewidziano także nagrody finansowe dla lekarzy. W Piemoncie dostaną je lekarze pierwszego kontaktu, jeśli 90 proc. ich pacjentów będzie zaszczepionych do 15 września

Dziennik "Corriere della Sera" zauważa w niedzielę, że różne zachęty stosują zarówno lokalne władze i instytucje, jak i przedsiębiorcy, którzy wypłacają swoim pracownikom dodatki za to, że się zaszczepią.

50 euro, dzień wolny po szczepieniu, pakiet fitness

Z jednym z najbardziej oryginalnych pomysłów wystąpił oddział związku rolników Coldiretti w miejscowości Alcara Li Fusi w prowincji Mesyna na Sycylii, który w nagrodę za zaszczepienie rozdaje tamtejszy specjał, czyli sos pomidorowy.

150 pracowników firmy tekstylnej z okolic Pesaro w regionie Marche, która w ostatnim roku produkowała też maseczki i ubrania dla medyków, dostanie po 50 euro, jeśli zdecydują się zaszczepić.

Właściciele sieci salonów fryzjerskich w Mediolanie, Turynie i Rzymie oferują po 100 euro i dzień wolny każdemu z personelu, kto otrzyma przepustkę Covid-19 po zaszczepieniu.

Kiedy burmistrz miejscowości Borgosesia w Piemoncie Paolo Tiramani dowiedział się, że nie zaszczepiło się tam około 200 mieszkańców w wieku ponad 60 lat, przygotował dla nich na zachętę pakiet fitness: bezpłatny wstęp na basen i do siłowni w lokalnym ośrodku sportowym.

W Katanii na Sycylii osoby, które się zaszczepią, wejdą za darmo na jedną z płatnych plaż, gdzie zostanie urządzony punkt medyczny.

Będą też nagrody dla lekarzy, którzy zmotywują pacjentów do szczepień

Przewidziano także nagrody finansowe dla lekarzy. W Piemoncie dostaną je lekarze pierwszego kontaktu, jeśli 90 proc. ich pacjentów będzie zaszczepionych do 15 września. W Bolonii nagrodzeni zostaną pediatrzy, jeśli preparat przeciwko Covid-19 przyjmie 70 proc. ich podopiecznych.

Kolejne takie inicjatywy pojawiają się tuż przed wejściem 6 sierpnia we Włoszech obowiązku okazywania przepustki Covid-19 przy wstępie do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, kin , teatrów i innych placówek kultury, na basen, do siłowni, na imprezy sportowe oraz na zjazdy i do parków rozrywki. Wymóg ten zostanie prawdopodobnie rozszerzony na samoloty i pociągi dużych prędkości.

W kraju całkowicie zaszczepionych jest 60 procent mieszkańców.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum