Szczepienia. Loteria - nagrody bez podatku PIT. Zarejestrowało się 2,1 mln Polaków

Autor: PAP • Źródło: PAP13 lipca 2021 11:00

Szczepienia - loteria szczepionkowa trwa. Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej wydał w sprawie rozporządzenie. Ustalono w nim, że nagrody powyżej 2 tys. 280 zł nie będą opodatkowane PIT. MF przypomina jednocześnie, że nagrody o niższej wartości są zwolnione z PIT na podstawie ustawy.

Loteria szczepionkowa. Zarejestrowało się 2,1 mln osób/Fot. AdobeStock
  • Szczepienia. Loteria - nagrody powyżej 2 tys. 280 zł nie będą opodatkowane PIT - wynika z rozporządzenia podpisanego przez ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusza Kościńskiego.
  • Resort finansów zaznacza, że nagrody o niższej wartości są zwolnione z PIT na podstawie ustawy
  • Dodajmy, że loteria szczepionkowa wystartowała 1 lipca. W środę, 14 lipca, odbędzie się pierwsze losowanie tygodniowe. Jak dotąd w loterii zarejestrowało się 2,1 mln Polaków

Szczepienia. Loteria - nagrody bez podatku PIT

- Minister Tadeusz Kościński wspiera działania mające zwiększyć zainteresowanie Polaków szczepieniami przeciw COVID-19. Wyrazem tego jest rozporządzenie, na mocy którego nagrody otrzymane w Loterii o wartości przekraczającej 2 280 zł, nie będą opodatkowane PIT  - poinformowało we wtorek Ministerstwo Finansów.

Resort wyjaśnił, że rozporządzenie zostało wydane na wniosek Totalizatora Sportowego, który jest organizatorem "Loterii Narodowego Programu Szczepień".

Szczepienia. Loteria. Nagrody i podatek?

  • Zgodnie z rozporządzeniem, nagrody otrzymane w Loterii, o wartości przekraczającej 2 280 zł, nie będą opodatkowane PIT.
  • MF zaznacza, że rozporządzenie uzupełni rozwiązanie ustawowe zwalniające od podatku jednorazowe wygrane w loteriach promocyjnych o wartości niższej niż 2 tys. 280 zł.

Sprawdź: Loteria szczepionkowa. Jak wziąć udział? Na liście nagród m.in. duże pieniądze i auto

Szczepienia. W loterii szczepionkowej można wygrać od 200 do nawet 1 mln zł

- Dzięki temu wszystkie nagrody otrzymane w Loterii Narodowego Programu Szczepień będą zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł) - wyjaśniło ministerstwo.

Jak podało MF, rozporządzenie zostało podpisane przez Kościńskiego w poniedziałek, 12 lipca. Wejdzie w życie w środę, 14 lipca 2021 roku.

Loteria szczepionkowa jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrują się w loterii do 30 września 2021 r.

Czytaj więcej: Loteria szczepionkowa. Do wygrania duże pieniądze, samochody i hulajnogi. Sprawdź zasady!

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum