Szczecin: warsztaty i wykłady na PUM

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2014 13:27

W środę (7 maja) w ramach dni otwartych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego można było wziąć udział w warsztatach, wysłuchać wykładów i z bliska przyjrzeć się pracy w laboratorium.

W Centrum Nowych Technologii Medycznych odbywały się warsztaty prowadzone przez studentów ratownictwa medycznego, położnictwa i pielęgniarstwa. Pokazywano też metodę rehabilitacji polegającą na naklejaniu na ciało specjalnych plastrów, zgodnie z zasadą aplikacji więzadłowej lub mięśniowej, która ma wspomagać np. pracę mięśni. Tzw. tape, taśma może stabilizować, może też unosić skórę i umożliwiać lepszy przepływ limfy, co redukuje obrzęki - informuje Głos Szczeciński.

Przy kolejnym stoisku prezentowano jak badać piersi, a także pielęgnować niemowlę i udzielić mu pierwszej pomocy. W Pracowni Badań Przesiewowych rodzice mogli sprawdzić jakie badania zostały wykonane z kropli krwi pobranej w pierwszej dobie życia ich dzieci.

Dni otwarte zorganizowano z okazji ogólnopolskich uroczystości 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uczelnia jest jedynym beneficjentem w regionie, który prowadzi ponad 20 projektów medycznych finansowanych z budżetu UE.

Więcej: www.gs24.pl 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum