Szczecin: tysiące uczestników Marszu dla Życia, w tłumie szef MSWiA

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2019 18:02

Tysiące uczestników, setki biało-czerwonych flag i transparentów, głośna muzyka - tak w niedzielę w Szczecinie wyglądał Marsz dla Życia. Kolorowa manifestacja pod hasłem "Miłość większa niż" podkreślała obowiązek obrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Szczecin: tysiące uczestników Marszu dla Życia, w tłumie szef MSWiA
W tegorocznym marszu wzięło udział 18 tys. uczestników; pierwszy w Szczecinie odbył się w 2003 r., wtedy zgromadził ok. 60 osób. Fot. archiwum

Uczestnicy siedemnastego Marszu dla Życia spotkali się po południu na szczecińskich Jasnych Błoniach. Po wspólnej modlitwie kolorowy marsz wyruszył ulicami miasta do Bazyliki Archikatedralnej p.w. św. Jakuba.

Podczas pochodu śpiewano m.in. "My jesteśmy armia, która broni życia" i "Nie bądź cicho, gdy życie odbierane jest. Nie bądź cicho, powiedz nie". Uczestnicy pochodu, wśród których sporo było młodych ludzi z dziećmi, nieśli setki biało-czerwonych flag na długich drzewcach, a także innych transparentów. Wśród nich były także transparenty ukraińskich organizacji pro-life.

- Główne przesłanie marszu jest nadal niezmienne, a więc manifestacja afirmacji wartości życia człowieka" - powiedział PAP przed wyruszeniem marszu jego inicjator ksiądz Tomasz Kancelarczyk. 

W tym roku hasło marszu "Miłość większa niż" wskazuje na to, że tym najważniejszym argumentem pokonującym różnego rodzaju inne argumenty, nazwijmy je aborcyjnymi, jest miłość - kontynuował ks. Kancelarczyk.

Według szczecińskiej policji, w tegorocznym marszu wzięło udział 18 tys. uczestników. Funkcjonariusze nie odnotowali jego zakłóceń.

W marszu szedł także szef MSWiA Joachim Brudziński.

Szczeciński marsz organizuje Fundacja Małych Stópek oraz sekretariat Marszu dla Życia Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej.

Podobne marsze organizowane są w innych miastach Polski, ale - jak podają organizatorzy - szczeciński jest najliczniejszy. Pierwszy Marsz dla Życia odbył się w Szczecinie w 2003 r. Wtedy zgromadził ok. 60 osób. 

PAP - Kacper Reszczyński

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum