Szczecin: ruszyła kampania "Wszystko o niepełnosprawnych"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 października 2011 09:53

Społeczna kampania "Wszystko o niepełnosprawnych" ruszyła w poniedziałek (3 października) w Zachodniopomorskiem. Celem akcji jest zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnością.

Szczecin: ruszyła kampania "Wszystko o niepełnosprawnych"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Kampania jest współfinansowana z unijnych środków w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pełnomocnik premiera do spraw osób wykluczonych Bartosz Arłukowicz powiedział podczas inauguracji w Szczecinie, że "cywilizacyjnym zadaniem każdego państwa jest stworzenie takich warunków, aby niepełnosprawni mogli w stopniu należytym uczestniczyć w normalnym, pełnym, aktywnym życiu społecznym".

Akcja potrwa cztery miesiące, jej wykonawcą jest agencja PR Link. W tym czasie - jak poinformowała Elżbieta Koncka z agencji Link - niepełnosprawni będą przedstawiani na billboardach, plakatach, ulotkach, wystawie fotograficznej i specjalnej stronie internetowej jako "aktywni obywatele, odnoszący sukcesy w życiu rodzinnym, zawodowym i sportowym".

Koncka dodała, że kampania jest "próbą zmiany wizerunku osób z niepełnosprawnością, które utożsamiane są z brakiem zaradności życiowej i ukazanie ich od strony talentów, pasji oraz sukcesów życiowych i zawodowych".

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze