Szczecin: papieros prawdopodobną przyczyną pożaru w SPSK nr 2

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 listopada 2020 12:41

Zaprószenie ognia przez pacjenta palącego papierosa było najprawdopodobniej przyczyną porannego pożaru w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka szpitala. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Szczecin: papieros prawdopodobną przyczyną pożaru w SPSK nr 2
Na miejsce przyjechało siedem zastępów straży pożarnej Fot. Archiwum

- Wstępne ustalenia wskazują, że najprawdopodobniej do pożaru doszło w wyniku zaprószenia ognia przez palącego papierosa pacjenta, którego zgon stwierdzono na miejscu. Pacjentowi przebywającemu w tej samej sali udzielono pomocy kardiologicznej - jest w stanie stabilnym - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka lecznicy Bogna Bartkiewicz. Dodała, że w sali, w której wybuchł pożar przebywało dwóch pacjentów.

Służby otrzymały zgłoszenie o pożarze w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych szpitala na Pomorzanach przed godz. 6 rano, personel przed przyjazdem strażaków ewakuował 22 przebywające w klinice osoby do innego budynku szpitala. Jak poinformowała Bartkiewicz, personel kliniki rozpoczął też gaszenie pożaru.

- Na miejsce niezwłocznie przyjechało siedem zastępów straży pożarnej. Pożar nie rozprzestrzenił się na resztę budynku kliniki i został sprawnie ugaszony - podała rzeczniczka.

Ewakuowani pacjenci są w dobrym stanie; nie są to pacjenci "covidowi". Wszyscy wrócili już do swoich sal.

Okoliczności i przyczyny pożaru bada policja i prokuratura. Odcinek budynku, na którym wystąpił pożar jest wyłączony z użytku - poinformowała rzeczniczka. Do odwołania nieczynna jest izba przyjęć kliniki oraz poradnia nefrologiczna. Pacjenci, którzy w tym czasie zgłosili się już na umówione wizyty zostali przyjęci, pozostałe wizyty są odwoływane.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum