Szczecin: oddział NFZ pracuje też w sobotę

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2012 12:23

Oddział Wojewódzki NFZ w Szczecinie i Koszalinie znów dyżuruje w sobotę (15 grudnia). Można sprawdzić, czy wprowadzany od stycznia system eWUŚ wskaże pacjenta jako uprawnionego do bezpłatnego leczenia. Można także wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego na świąteczne wyjazdy za granicę.

Szczecin: oddział NFZ pracuje też w sobotę
Fundusz organizuje takie dni otwarte, by jak najwięcej osób mogło przed końcem roku sprawdzić, czy "widzi ich" system Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców.

Rejestratorzy w przychodniach po PESEL sprawdzą w nowym systemie, czy pacjentowi należy się darmowe leczenie, czy jest z tym jakiś problem. W Zachodniopomorskiem chęć przystąpienia do systemu wyraziło już ponad 80 proc. ZOZ-ów, najwięcej lekarzy rodzinnych.

Małgorzata Koszur, rzeczniczka NFZ, wyjaśnia, że aby sprawdzić swój status w systemie, trzeba mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. Zapowiada, że przy okazji można skorzystać też z innych usług np. wyrobić EKUZ przed zimowym wyjazdem czy zapytać o leczenie uzdrowiskowe.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum