Szczecin: kosztowna doba w izbie wytrzeźwień

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2013 09:51

Od 17 stycznia wchodzi w życie nowelizacja Ustawy o wychowaniu w trzeźwości. To oznacza kłopotliwe zmiany dla funkcjonowania izby wytrzeźwień.

Szczecin: kosztowna doba w izbie wytrzeźwień
- Mam wrażenie, że ustawa nie była konsultowana z dyrektorami placówek i powstała za szybko - mówi Grzegorz Roszak, dyrektor Miejskiej Izby Wytrzeźwień w Szczecinie. - Mam swoje uwagi.

Jak informuje Głos Szczeciński, ustawa zakłada, że o przyjęciu do izby decyduje kierownik bądź komendant policji. Podobnie podniesienie stawki za pobyt w "wytrzeźwiałce" z 250 zł do 300 zł.

- Po pierwsze, czy to oznacza, że dyrektor bądź komendant policji będą pracowali przez 24 godziny na dobę przez cały rok? - komentuje Grzegorz Roszak. - Przy zwalnianiu decyduje o tym już osoba upoważniona. Po drugie zgodnie z ustawą, od 17 stycznia cena za pobyt wzrośnie do 300 zł. Tak będzie do czasu ustalenia nowej stawki przez Radę Miasta, ale nie dłużej niż 6 miesięcy.

Ustawa zakłada między innymi przeniesienie z rozporządzenia do ustawy dwóch nowych środków przymusu bezpośredniego przymusowe podanie produktu leczniczego oraz izolację, które mogą być zastosowane wobec osoby przyjętej do izby wytrzeźwień.

Więcej: www.gs24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum