Szczecin: Strefa UroKibica, czyli pacjenci kliniki kibicują piłkarzom

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2018 17:50

Z inicjatywy lekarzy Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej SPSK-2 zorganizowana została Strefa UroKibica – miejsce, gdzie pacjenci będą mogli obejrzeć mecze reprezentacji Polski i kibicować Biało-Czerwonym podczas Mundialu.

Pacjenci Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej SPSK-2 w Szczecinie nie będą na stadionie, jak ten szczęśliwiec, ale emocje w UroStrefie gwarantowane. Fot. MSZ/Flickr ((CC BY-ND 2.0)

W sali konferencyjnej Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej, gdzie mieści się Strefa UroKibica, wszystko już gotowe. Przygotowane jest nawet menu kibica, oczywiście zdrowe i bezalkoholowe – m.in. paluszki, woda, soki - informuje Bogna Bartkiewicz rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpital Kliniczny Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Strefa jest otwarta dla pacjentów bud. F, gdzie mieści się Klinika. Pierwszy mecz będzie można obejrzeć we wtorek (19 czerwca), to mecz Polska–Senegal. Jeśli w tym czasie pacjentów odwiedzą rodziny  można kibicować wspólnie. W klinikach zabiegowych mieszczących się w bud. F wiszą plakaty informujące o strefie.

Oderwanie się na chwilę od szpitalnej codzienności ma dobry wpływ na powrót do zdrowia, a Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to szczególny czas dla fanów tej dyscypliny sportu. Chcemy umożliwić naszym pacjentom udział we wspólnym przeżywaniu pozytywnych emocji, kiedy gra nasza drużyna. Oczywiście wszystko z zachowaniem względów bezpieczeństwa i normalnego funkcjonowania kliniki - mówi prof. dr hab. n. med. Marcin Słojewski, lekarz kierujący Kliniką Urologii i Onkologii Urologicznej SPSK nr 2 PUM.

W planach jest wspólne oglądanie meczów naszych piłkarzy (19 czerwca z Senegalem, 24 czerwca z Kolumbią, 28 czerwca z Japonią) i faza pucharowa. Jeśli Strefa UroKibica się sprawdzi, niewykluczone, że pacjenci będę mieli szansę na kibicowanie również innym drużynom.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum