Szczecin: SPSK nr 2 apeluje do darczyńców o wsparcie dla placówki

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2020 16:03

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie zwrócił się z apelem do darczyńców o wsparcie dla placówki, w związku ze szczególną sytuacją epidemiologiczną. "Pozwoli to na ratowanie ludzkiego życia i zapewnienie opieki medycznej pacjentom, w tym szczególnie ciężkim dla naszego społeczeństwa okresie walki z chorobą” - czytamy w apelu.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Liczą się teraz wszystkie środki finansowe, którymi dysponuje szpital i są one obecnie niezwykle istotne w zapewnieniu profesjonalnej, specjalistycznej opieki zarówno pacjentom szpitala, jak i personelowi medycznemu, który się nimi opiekuje - podkreśla Marcin Sygut, dyrektor SPSK nr 2 w Szczecinie (pełna treść apelu obok do pobrania w pdf).

„Zmieniająca się dynamicznie sytuacja epidemiologiczna sprawia, że musimy zabezpieczyć sprzęt medyczny i środki ochrony na szczególne warunki leczenia. Szczególnie ważne są obecnie zestawy do prowadzenia pacjenta w intensywnej terapii (respiratory ze sprężarką, wraz pompami infuzyjnymi, strzykawkowymi i ssakiem elektrycznym” - dodaje dyrektor placówki w apelu.

DO POBRANIA

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum