Świętokrzyskie: powołanie konsultantów woj. w dziedzinie periodontologii, anestezjologii i intensywnej terapii oraz angiologii

Autor: PAP • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia11 sierpnia 2021 17:40

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz wręczył w środę akty powołania nowym konsultantom wojewódzkim w dziedzinie periodontologii, anestezjologii i intensywnej terapii oraz angiologii.

Świętokrzyscy konsultanci wojewódzcy odebrali akty powołania z rąk wojewody Zbigniewa Koniusza. Fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
  • W środę nowi konsultanci wojewódzcy odebrali akty powołania od wojewody świętokrzyskiego
  • Powołania odebrali specjaliści w dziedzinach periodontologii, anestezjologii i intensywnej terapii oraz angiologii

Konsultantem w dziedzinie periodontologii została dr n. med. Iwona Olszewska-Czyż. Pełni ona też jednocześnie funkcję konsultanta wojewódzkiego dla województwa małopolskiego. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Na konsultanta w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii został mianowany dr n.med. Wojciech Gola, który jest kierownikiem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w ZOZ Końskie oraz asystentem Collegium Medicum UJK w Kielcach.

Konsultantem w dziedzinie angiologii została mianowana dr n. med. Anna Szarnecka-Sojda, która została powołana na kolejną już kadencję. Pracuje w Klinice Chirurgii Naczyniowej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Lekarze powoływani na pięcioletnią kadencję konsultanta wojewódzkiego są ważnym elementem nadzoru specjalistycznego, celem ich działań jest poprawa jakości oraz osiągnięcie ujednoliconych standardów w opiece medycznej. Konsultantów powołuje wojewoda w porozumieniu z ministrem zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum