Świętokrzyskie: mistrzostwa grup szybkiego reagowania na wodzie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2011 15:36

Ponad 200 zawodników - strażaków, policjantów, ratowników WOPR - rywalizowało w weekend w X. Otwartych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie, zorganizowanych na zalewie w Chańczy.

Świętokrzyskie: mistrzostwa grup szybkiego reagowania na wodzie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Celem imprezy jest sprawdzenie umiejętności ratowników w sytuacjach kryzysowych - takich jak powodzie, wymiana doświadczeń oraz popularyzacja idei ratownictwa wodnego wśród mieszkańców regionu. Przedsięwzięcie, którego organizatorem jest wojewoda świętokrzyski, zainicjowano po doświadczeniach powodzi z 1997 r. i 2001 r.

Jak poinformował w niedzielę (28 sierpnia) Mieczysław Szymański z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, w zawodach najlepsi okazali się strażacy-ochotnicy z Woli Jachowej. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Ligii Obrony Kraju "Kalmar" ze Starachowic, trzecie - drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Opatowa.

W Chańczy rywalizowały 54 czteroosobowe drużyny, głównie z województwa świętokrzyskiego, ale byli też ratownicy z Wielkopolski, Lubelszczyzny i województwa łódzkiego. Reprezentowali Ochotnicze Straże Pożarne, Państwową Straż Pożarną, policję i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zespoły rywalizowały m.in. w wyścigu na motorówkach, w wiosłowaniu na łodzi i pontonie. Zawodnicy musieli także wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum