Świętokrzyskie: gmina Łagów uruchomiła transport do lekarza i na badania

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 05 września 2019 10:55

Wójt gminy Łagów zdecydował się uruchomić specjalny kurs autobusowy dla mieszkańców Toporowa, Niedźwiedzia i Poźrzadła, aby mogli chociaż raz w tygodniu dojechać do przychodni lekarskiej.

Świętokrzyskie: gmina Łagów uruchomiła transport do lekarza i na badania
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wyjaśnia wójt Czesław Kalbarczyk, mieszkańcy wspomnianych miejscowości prosili o zorganizowaniu połączenia z siedzibą gminy chociaż w jeden dzień w tygodniu - w środę. W ten dzień bowiem mogą nie tylko skorzystać z wizyty u lekarza, ale także wykonać badania laboratoryjne. W gminie Łagów są one wykonywane raz w tygodniu - właśnie w środę.

Ponieważ pojawiła się możliwość dopłaty gmina zdecydowała się uruchomić jeden kurs do końca roku, na próbę. Podpisano umowę z wojewodą i gmina otrzyma 640 zł dopłaty. To niewielka kwota zważywszy, że planowana kwota deficytu (koszt pomniejszony o wpływy z biletów) wynosi 3840 zł - informuje Gazeta Lubuska.

Autobus ma kursować w każdą środę, począwszy od 4 września, z wyłączeniem dni świątecznych, długość linii wyniesie 24 km, na trasie będzie sześć przystanków. Przewozy będą trwały do końca roku. Na tej podstawie gmina oceni zainteresowanie i podejmie decyzję, co dalej. 

Więcej: gazetalubuska.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum