Światowy Dzień Serca w Zabrzu, Rzeszowie i Krakowie

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 27 września 2015 10:15

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu organizuje 27 września Białą Niedzielę, akcję edukacyjno-zdrowotną poświęconą promocji zdrowia wśród lokalnej społeczności. Podobne akcje odbędą się w niedzielę także w innych miastach.

Światowy Dzień Serca w Zabrzu, Rzeszowie i Krakowie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Imprezy organizowane są z okazji Światowego Dnia Serca. Idea obchodów Światowego Dnia Serca powstała w 2000 roku z inicjatywy World Heart Federation jako wyraz solidarnej, globalnej troski o zdrowe serce. Celem obchodów jest zwiększenie świadomości zdrowotnej społeczeństwa, zwrócenie uwagi na kluczową rolę zdrowego trybu życia w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych.

Tegoroczny Światowy Dzień Serca organizowany jest pod hasłem: ”Heart choices - not hard choices”. Wybór zdrowia, zdrowego stylu życia powinien stać się dla nas wyborem oczywistym, łatwym do wprowadzenia w życie, przyjemnym - przekonują inicjatorzy akcji.

Tegoroczne, XXVI spotkanie w Zabrzu odbędzie się w niedzielę godzinach 9.00-13.00 na terenie Zespołu Poradni Śląskiego Centrum w Zabrzu przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 9 (Budynek B, parter).

Każdy, kto pojawi się w niedzielę w Śląskim Centrum Chorób Serca, będzie mógł wykonać bezpłatne badanie EKG, zmierzyć poziom cukru, stężenie cholesterolu we krwi, ciśnienie tętnicze, poziom BMI, a także uzyskać szczegółowe informacje na temat profilaktyki chorób układu krążenia. Osobom zainteresowanym specjaliści SCCS udzielą bezpłatnych konsultacji.

Kardiolodzy, pielęgniarki, rehabilitanci, dietetycy, psycholodzy odpowiedzą na takie pytania, jak np., jak poprawić swoje życie, aby żyć zdrowiej, lepiej, dłużej?

Światowy Dzień Serca obchodzony będzie także w Rzeszowie na Rynku (w godz. 12 00 - 18 00). Przewidziano darmowe porady i spotkania z lekarzami. Poradom lekarskim i badaniom towarzyszyć będą wydarzenia rozrywkowe: koncerty, pokazy tańca, sztuk walki oraz wiele innych atrakcji. Animatorzy z centrum zabaw Fantazja zadbają o atrakcje dla najmłodszych. Będzie malowanie twarzy i liczne zabawy.

”Zawalcz o swoje serce” - to jedno z haseł Światowego Dnia Serca, który odbywa się niedzielę na krakowskim rynku. Bezpłatnych porad medycznych udziela ponad 300 specjalistów - lekarze, pielęgniarki i technicy medyczni. Można się także przebadać, a nawet złożyć publiczną deklarację o rzuceniu palenia - poinformowało RMF FM.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze