Świąteczna dekoracja stanęła przed warszawskim szpitalem dziecięcym

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP21 grudnia 2022 17:51

Stołeczny ratusz poinformował o instalacji dodatkowych dekoracji świątecznych przed szpitalem dziecięcym.

Świąteczna dekoracja stanęła przed warszawskim szpitalem dziecięcym
Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski włączył dodatkowy fragment iluminacji. Fot. PAP/Rafał Gruz

 

Dodatkowa dekoracja dla pacjentów

Z inicjatywy dyrekcji szpitala i miasta, prywatna firma na swój koszt zainstalowała iluminację na fragmencie ul. Świętokrzyskiej, który sąsiaduje ze szpitalem, a także na dziedzińcu oraz od strony ul. Kopernika - poinformował stołeczny ratusz.

Iluminację - zamontowaną, by dodać otuchy i sprawić radość małym pacjentom - włączył m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Nowy fragment świątecznej dekoracji można zobaczyć wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej, na odcinku pomiędzy Nowym Światem a ulicą Mikołaja Kopernika. Wewnątrz szpitala pojawiły się ozdobione choinki.

- Chcemy, by te bajkowe iluminacje, które widać z okien szpitala, przywołały uśmiechy na twarze małych pacjentów. W tym szczególnym miejscu chciałbym złożyć wszystkim Pacjentkom i Pacjentom, małym i dużym, wszystkim, którzy zmagają się z chorobami i dolegliwościami oraz ich rodzinom, najcieplejsze życzenia świąteczne. Wszyscy jesteśmy z Wami myślami i życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia i do domów - powiedział Rafał Trzaskowski.

Wraz z prezydentem iluminację włączyła prezes Warszawskiego Szpitala dla Dzieci SPZOZ Izabela Marcewicz-Jendrysik oraz właściciele firmy Multidekor Grzegorz i Tomasz Podogroccy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum