×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Świąteczna Zbiórka Żywności dla potrzebujących od piątku do niedzieli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia03 grudnia 2015 13:32

Od piątku do niedzieli odbywać się będzie zbiórka jedzenia dla potrzebujących, którą co roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie organizują Banki Żywności. Produkty - np. mąkę, przetwory i słodycze - można będzie włożyć do koszy w wybranych w sklepach.

Świąteczna Zbiórka Żywności dla potrzebujących od piątku do niedzieli
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zbiórka rozpocznie się w piątek 4 grudnia i potrwa do niedzieli 6 grudnia.

W tegorocznej zbiórce uczestniczyć będzie ok. 52 tys. wolontariuszy w ponad 450 miejscowościach w całym kraju. W akcję zaangażowanych jest niemal cztery tys. sklepów, gdzie ustawione zostaną specjalnie oznaczone kosze. Będzie można do nich wkładać produkty spożywcze; trafią one na stoły osób, których niewielki domowy budżet uniemożliwia przygotowanie świątecznych posiłków. 

Artykuły zebrane podczas zbiórki trafiają do magazynów Banków Żywności. Będą sortowane, ważone i liczone. Następnie zostaną przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które wspierają najuboższych. Pomoc dotrze m.in. do rodzin wielodzietnych, dzieci z domów dziecka, osób bezdomnych, samotnych, chorych i bezrobotnych.

W ubiegłym roku, dzięki ofiarności darczyńców Świątecznej Zbiórki Żywności, Banki Żywności dotarły z pomocą żywnościową do 280 tys. osób. Zebrano ponad 900 tys. kg produktów.

Banki Żywności w okresie okołoświątecznym umożliwiają wsparcie potrzebujących nie tylko w formie przekazania produktów w sklepach, ale także za pomocą wysłania smsa lub zakupu paczki w internecie.

W Polsce, jak podkreślają Banki Żywności, w skrajnym ubóstwie (poniżej minimum egzystencji 540 zł na osobę) żyje 7,4 proc., czyli 2 mln 800 tys. osób; z czego niemal milion (ponad 930 tys.) osób to dzieci i młodzież do 18 roku życia.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze