Suwałki: laboratorium symulacji medycznych - nie tylko dla dorosłych

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2016 16:23

Symulacje medyczne można też wykorzystać do szkolenia dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dowiedli tego w Suwałkach.

Fot. mat. prasowe

Przy Laboratorium Symulacji Medycznych, które wykorzystuje infrastrukturę Parku Naukowo - Technologicznym Polska - Wschód w Suwałkach, działa Centrum Innowacyjnej Edukacji organizujące warsztaty dla najmłodszych.

Warsztaty są prowadzone w oparciu projekt spotkań dla uczniów z zakresu ratownictwa medycznego, obejmujących także informatykę, biologię , chemię , fizykę.  - To nie mogą kolejne „przegadane” lekcje, ale takie które zaciekawiłaby dzieci i młodzież - mówi Karolina Świtaj, która prowadzi z dziećmi zajęcia uczące ich m.in. podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Wpadła więc na pomysł, aby stworzyć taki projekt w oparciu o wyposażenie Laboratorium Symulacji Medycznych. Stworzyła biznesplan i zwróciła się do Powiatowego Urzędu Pracy w Suwałkach z wnioskiem o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

W swojej aplikacji dowiodła, że pomysł zasługuje na realizację, przekonała kierującego Laboratorium Norberta Pałkę, że przedsięwzięcie może stanowić ciekawą alternatywę dla codziennej działalności LSM.

- W większości szkolenia organizowane przez Laboratorium kierowane są do osób dorosłych. To profesjonalne warsztaty dla lekarzy, zespołów ratowniczych, strażaków czy służb mundurowych. Dlatego pomysł na stworzenie programu edukacyjnego dla najmłodszych w oparciu o infrastrukturę parkowego Laboratorium wydał mi się ciekawy i wart wsparcia -  mówi Norbert Pałka, kierujący Laboratorium Symulacji Medycznych.

Choć firma Karoliny Świtaj działa zaledwie od września 2015 roku, jej Centrum Innowacyjnej Edukacji cieszy się już sporym zainteresowaniem wśród dzieci oraz ich rodziców i nauczycieli.

Oprócz zajęć z zakresu ratownictwa, Centrum Innowacyjnej Edukacji organizuje również warsztaty poświęcone dietetyce a nawet astronomii. Wszystkie zajęcia są dostosowane do wieku dzieci. - Największą atrakcją jest oczywiście możliwość jazdy symulatorem ambulansu - dodaje Karolina Świtaj.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum