Sukces polskich ratowników w USA. Z zawodów wracają z medalem

Autor: oprac. ML • Źródło: PAP18 września 2022 14:30

Drużyna z oddziału KGHM Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Sobinie na Dolnym Śląsku zajęła trzecie miejsce w konkurencji udzielenia z pierwszej pomocy na Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych w Stanach Zjednoczonych.

Sukces polskich ratowników w USA. Z zawodów wracają z medalem
Polacy zdobyli brąz na zawodach w USA. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Adobestock
  • Ratownicy z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Sobinie reprezentowali KGHM na międzynarodowych zawodach po raz 12.
  • Jak dotąd dwa razy zdobyli mistrzostwo, regularnie zajmują miejsca w czołówce
  • W tym roku byli jedyną drużyną z Polski. W sumie wystartowało 22 drużyny z całego świata

Zawody dla ratowników medycznych. Międzynarodowe

Drużyna z oddziału KGHM Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Sobinie na Dolnym Śląsku zajęła trzecie miejsce w konkurencji udzielenia z pierwszej pomocy na Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych w Stanach Zjednoczonych. Reprezentujący KGHM Polska Miedź ratownicy musieli udzielić pomocy ofiarom wypadku zbiorowego na terenie fabryki.  Ponieważ w wypadku brały udział 4 osoby, w pierwszej kolejności musieli wykonać segregację poszkodowanych. W jej wyniku okazało się, że pomocy potrzebują 3 osoby - jedna z wieloma urazami, jedna wymagająca resuscytacji krążeniowo-oddechowej i jedna z lekkimi obrażeniami.

- Odporni na stres, zdeterminowani i zmotywowani jak nikt inny. Ryzykują własne życie, by pomagać innym. Niejednokrotnie udowadniali, że zawsze można na nich liczyć. Tacy są ratownicy z KGHM. Z USA wracają z brązem. Wielkie gratulacje. Brawo! - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński.

Wyjaśnijmy, że pierwsze zawody odbyły się w 1999 r., w których również po raz pierwszy brała udział drużyna KGHM. Międzynarodowe Zawody Zastępów Ratowniczych organizowane są co dwa lata. Ze względu na pandemię koronawirusa w 2020 r. zawody odwołano i przeniesiono na rok 2022.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum