Strażacy pomagają w transporcie płynów odkażających i maseczek do szkół

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2020 19:55

Strażacy w całej Polsce pomagają w transporcie środków ochrony indywidualnej dla uczniów i nauczycieli w szkołach - poinformował w piątek (28 sierpnia) mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. Łącznie do szkół i samorządów ma trafić ok. 100 tirów takich środków.

Strażacy pomagają w transporcie płynów odkażających i maseczek do szkół
Fot. Shutterstock

Transport maseczek i płynów odkażających rozpoczął się w środę i potrwa najprawdopodobniej do rozpoczęcia się roku szkolnego. Środki ochrony indywidualnej odbierane są z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych skąd przez Pocztę Polską są transportowane do jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Następnie strażacy PSP wspólnie z druhami ochotniczych straży pożarnych przekazują je do szkół i samorządów.

Jak przekazał PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z PSP, w ramach prowadzonej obecnie akcji do szkół zostanie przekazana zawartość ok. 100 tirów. Dodał, że - gdyby zaszła taka potrzeba - strażacy są gotowi do kolejnych transportów.

PSP przypomina, że zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, środki dezynfekujące posłużą do czyszczenia powierzchni, wyposażenia klas, korytarzy oraz innych miejsc przeznaczonych na pobyt dzieci i młodzieży szkolnej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum