Stomatologia: irytują cię lekarskie składki? Inni mają gorzej

Autor: Infodent24.pl/Rynek Zdrowia • • 19 marca 2013 15:19

Od czerwca br. stomatolodzy praktykujący na Wyspach Brytyjskich i zrzeszeni w British Dental Association będą płacić zróżnicowane składki. Taniej nie będzie, ich wysokość w dalszym ciągu może szokować polskich dentystów.

Stomatologia: irytują cię lekarskie składki? Inni mają gorzej

BDA jest stowarzyszeniem pełniącym zadania związku zawodowego, który zrzesza brytyjskich dentystów. Do organizacji należy 23 tys. członków, z czego 19 tys. to wykwalifikowana kadra stomatologiczna, pozostałą część stanowią studenci. Obecnie wysokość rocznej składki, którą powinien odprowadzać każdy zrzeszony w BDA wynosi 546 funtów. Nadchodzi jednak nowe.

Władze organizacji zaproponowały swoim członkom do wyboru trzy pakiety, wszystkie oczywiście o zróżnicowanym poziomie cen - od 24 funtów dla studentów stomatologii, do aż 1095 dla najlepiej sytuowanych lekarzy zrzeszonych w BDA.

A jak to wygląda u nas? - Polscy dentyści, którzy otrzymali prawo do wykonywania zawodu na mocy ustawy o izbach lekarskich również powinni odprowadzać odpowiednie składki - wyjaśnia Ewa Gwiazdowicz, rzecznik prasowy Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

Miesięczna składka członkowska wynosi 40 zł. Oczywiście istnieją odstępstwa od tej reguły, np. w przypadku emerytowanych lekarzy. Dla nich ustalono składkę wysokości 10 zł.

Także stomatolodzy zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Stomatologicznym zobowiązani są do dokonywania opłat na rzecz PTS - rocznie 200 zł.

Więcej: infodent24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum