Startując w Biegu po Nowe Życie celebryci wesprą ideę transplantacji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2017 18:09

Gwiazdy kina i estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po przeszczepach, będą promowali ideę transplantacji uczestnicząc w Biegu po Nowe Życie, który 1 kwietnia odbędzie się w Wiśle - poinformował w piątek (10 marca) rzecznik imprezy Tomasz Furtak.

Startując w Biegu po Nowe Życie celebryci wesprą ideę transplantacji
Fot. archiwum

Udział potwierdzili już m.in. bokser Przemysław Saleta, Marcin i Rafał Mroczek, Olga Kalicka i Izabela Zwierzyńska.

- Ktoś powie, że po raz kolejny mówimy o tym samym. Takim ludziom zawsze powtarzam: nigdy dość mówienia o przeszczepach. My będziemy o nich mówili, zachęcali do przeszczepów rodzinnych i świadomego dawstwa, będziemy promowali oświadczenia woli. Każdy kolejny Bieg po Nowe Życie jest krokiem do odczarowania tematu transplantacji - powiedział Przemysław Saleta, współtwórca inicjatywy, który przed 10 laty oddał nerkę córce Nicole.

Uczestnicy Biegu po Nowe Życie spotkają się 1 kwietnia w Wiśle. Będą rywalizowali w marszu nordic walking na trasie wytyczonej w parku im. Kopczyńskiego.

- Wisła to dla nas miejsce szczególne. To tutaj w 2011 r. narodziła się nasza inicjatywa. Na starcie stanęło wówczas tylko 14 sztafet. Teraz jest ich znacznie więcej - powiedział jego dyrektor Arkadiusz Pilarz.

Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy sportowca Przemysława Salety oraz Beaty Jurkschat, która zajmuje się promocją projektów społeczno-sportowych. Pierwsza edycja Biegu odbyła się w 2011 r. na Kubalonce i w Wiśle. Zawodom patronowała wówczas para prezydencka - Bronisław i Anna Komorowscy.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum