Starosta wyrzucony z PiS za przyjęcie szczepionki poza kolejnością

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2021 17:32

W Prawie i Sprawiedliwości nie ma żadnego marginesu tolerancji dla takich nieetycznych i niemoralnych zachowań - podkreślił w rozmowie z PAP szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski komentując decyzję o usunięciu ze struktur partii starosty opatowskiego.

Starosta wyrzucony z PiS za przyjęcie szczepionki poza kolejnością
Fot. WUM (zdjęcie ilustracyjne)

Starosta opatowski Tomasz Staniek informował w mediach społecznościowych, że 31 grudnia przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. "Czujemy się wyśmienicie a najważniejsze, że zabezpieczamy naszych najbliższych. Za 3 tygodnie kolejna dawka. Zachęcamy do takich samych decyzji" - napisał na swoim profilu na Facebooku starosta. Wpis później został usunięty.

Sobolewski poinformował w sobotę (2 stycznia), że starosta, uchwałą zarządu okręgowego PiS, został usunięty ze struktur partii.

- Niech to będzie przestroga dla innych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, którzy chcieliby wykorzystać swoją pozycję czy stanowisko, by zaszczepić się przeciw koronawirusowi poza obowiązującą kolejnością - powiedział PAP Sobolewski, który odpowiada za nadzór nad strukturami PiS.

- W Prawie i Sprawiedliwości nie ma żadnego marginesu tolerancji dla takich nieetycznych i niemoralnych zachowań - zapewnił Sobolewski.

W minioną niedzielę rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia. Termin zapisów na szczepienia w grupie zero został przedłużony do 14 stycznia. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia.

Europoseł PiS Joachim Brudziński odnosząc się wcześniej w sobotę do informacji krążących w mediach społecznościowych na temat starosty stwierdził, że każdy z obozu rządzącego, kto wykorzystuje swoje stanowisko zaszczepi się przed personelem medycznym czy osobami z grupy szczególnego ryzyka powinien "wylecieć ze stanowiska".

"Żeby była sprawa jasna, jeżeli ktoś z obozu obecnej władzy w sposób nieetyczny, wykorzystując swoją pozycję czy stanowisko, z naruszeniem procedur i kolejki zaszczepił się przed personelem medycznym czy osobami z grupy szczególnego ryzyka, powinien wylecieć ze stanowiska na zbity pysk" - oświadczył Brudziński na Twitterze.

Rafał Białkowski

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum