Sportowcy pomagają dzieciom chorym na PWS

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 września 2013 12:03

Znani sportowcy, m.in. zapaśnik Władysław Stecyk oraz wioślarki Magdalena Kemnitz i Ilona Mokronowska, wystąpią w sobotę, 21 września, w pokazowym meczu hokeja na trawie w ramach III Pikniku Familijnego "Hokej dla dzieci z PWS", który odbędzie się w Poznaniu.

Sportowcy pomagają dzieciom chorym na PWS
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jednym z organizatorów trzeciej już edycji pikniku jest były selekcjoner reprezentacji hokeistów na trawie Krzysztof Witczak. Impreza rozpocznie się w sobotę rano na obiektach poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

- Z jednej strony chcemy przybliżyć ludziom tę rzadko spotkaną chorobę - Syndromu Pradera-Williego, znaną jako choroba wiecznego głodu. Niewiedza społeczeństwa powoduje czasami krytykę całych rodzin dotkniętą tą chorobą. Ponieważ całe moje życie sportowe i zawodowe jest związane z hokejem na trawie, postanowiliśmy edukację połączyć z tą dyscypliną sportu. Dwa lata temu zorganizowaliśmy pierwszy piknik hokejowy dla dzieci z PWS i cieszył się on dużym zainteresowaniem - powiedział Witczak.

Głównym punktem pikniku będzie hokejowy Mecz Gwiazd, w którym wystąpią obecni i byli reprezentanci, a także przedstawiciele innych dyscyplin - Ilona Mokronowska, Magdalena Kemnitz (wioślarstwo) czy srebrny medalista IO z Moskwy w zapasach Władysław Stecyk. Na boisku pojawią się również urzędnicy miejscy.

Hokejowy piknik poprzedzi konferencja naukowa, na której omawiane będą zagadnienia związane z chorobą PWS. Jej współorganizatorem jest poznański AWF.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum