Specjaliści: pomoc WOŚP - bezcenna dla szpitali

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2018 09:43

Lekarze podkreślają, że w Polsce nie ma regionu, w którym nie byłoby sprzętu medycznego kupionego ze środków WOŚP, a odkąd gra Orkiestra, szpitale zrobiły milowy krok do przodu.

Na oddziałach neonatologicznych jakość sprzętu ma kluczowe znaczenie dla skuteczności leczenia i ratowania życia Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Skala pomocy WOŚP dla szpitali jest ogromna. Sprzęt, który trafił dzięki niej do placówek ochrony zdrowia, kosztował setki milionów złotych - informuje Gazeta Wyborcza.

Zdaniem specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, historię szpitali w Polsce, zwłaszcza oddziałów leczących dzieci, można podzielić na dwie epoki - erę przed powstaniem WOŚP i erę  działalności Fundacji. 

Eksperci przypominają, że dzięki nowoczesnemu sprzętowi w Polsce ratowane są coraz mniejsze wcześniaki. Dodają, że na oddziałach neonatologicznych jakość sprzętu ma kluczowe znaczenie dla skuteczności leczenia i ratowania życia, a dzięki WOŚP polska neonatologia nie ma powodów do wstydu.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem: "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Finał WOŚP już 14 stycznia.

Więcej.www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum