Sopot: mieszkańcy protestują przeciwko planom budowy ZOL-u

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2018 14:42

Władze miasta Sopotu rozpoczęły prace nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, aby w efekcie zmian, na jednym z osiedli powstał Zakład Opiekuńczo-Lecznicy. Mieszkańcy osiedla protestują przeciwko inwestycji. Jakie są powody?

Mieszkańcy osiedla Mickiewicza nie chcą, by ZOL powstał w ich sąsiedztwie. Argumentują, że stanie się to kosztem boiska, które zostało na osiedlu po zlikwidowanej w 2006 roku szkole podstawowej.

Na osiedlu mieszka coraz więcej rodzin z dziećmi. Dlatego też, mieszkańcy w petycji do prezydenta miasta Jacka Karnowskiego napisali, że chcą, aby na terenie, na którym ma powstać ZOL wybudowano ośrodek rekreacyjno - sportowy dający szansę dzieciom i młodzieży oraz ich rodzinom spędzania czasu na wolnym powietrzu.

Władze Sopotu podkreślają z kolei, że w obliczu zmian demograficznych, coraz bardziej starzejącego się społeczeństwa, budowa ZOL-u jest niezbędna i zapewniają, że nie wyklucza ona istnienia terenu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Mickiewicza.

Budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, po dokonaniu zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, mogłaby się rozpocząć w ciągu kilku najbliższych lat. Obiekt byłby przeznaczony dla 30-60 chorych.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum