×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sopot: firma płaci pracownikom za jazdę na rowerze - dla zdrowia

Autor: PWX/Rynek Zdrowia02 grudnia 2015 17:51

Sopocka firma Blue Media dba o zdrowie swoich pracowników, płacąc im za jazdę do pracy na rowerze. Zwraca im 1 zł za każdy tak pokonany kilometr.

Sopot: firma płaci pracownikom za jazdę na rowerze - dla zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W programie przejechanych zostało już 125 000 kilometrów. W efekcie pracownicy rzadziej chodzą na zwolnienia i lepiej pracują - podała firma w informacji dla mediów.

Pracownicy grupy Blue Media biorą udział w programie „Złotówka za kilometr”. Za każdy kilometr przejechany na rowerze w drodze z domu do pracy i z pracy do domu dostają złotówkę premii. W drugim roku projektu udział wzięło już 58 pracowników, czyli ponad jedna trzecia osób zatrudnionych w grupie Blue Media. Rekordzista zarobił w ten sposób już ponad 10 000 złotych.

Podczas trwania programu udało się zmniejszyć liczbę absencji chorobowych w firmie. Wg danych GUS przeciętny pracownik w Polsce spędza na zwolnieniu chorobowym ponad 14 dni w roku. W firmie Blue Media średnia ta wynosi 5,5 dnia.

„Złotówka za kilometr” to tylko jeden z dostępnych benefitów pracowniczych w Blue Media. Aby zachęcić pracowników do aktywności fizycznej, firma opłaca im kursy na sternika morskiego, dostęp do fitness clubu, a także spotkania z trenerami sportowymi.

- Zdrowy pracownik to korzyść dla firmy, wzrasta jego zadowolenie i produktywność. Nasi pracownicy dbają o zdrowie i kondycję, a my staramy się im to ułatwiać - tłumaczy Agnieszka Fabianowicz, koordynatorka programu. - Wielu z nich biega, mamy nawet firmową drużynę triathlonową, którą sponsorujemy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze