Sondaż: szukając lekarza nie ufamy opiniom w internecie

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2014 12:15

Ponad 70 proc. z nas, szukając lekarza, pyta przede wszystkim znajomych wynika z najnowszego sondażu OBOAK*, przeprowadzonego na zlecenie programu Trusted Trader Polska. Internetowym opiniom o lekarzach nie ufamy, ponieważ nie sposób ocenić ich wiarygodność.

Aż 74 proc. ankietowanych wskazało, że szukając dobrego lekarza, pyta o radę swoich znajomych, 27 proc. przegląda fora internetowe i portale opinii, 26 proc. sprawdza ofertę na stronie internetowej.

85 proc. respondentów przyznało, że chodzi do lekarza wtedy, gdy zachoruje, a 15 proc. profilaktycznie dla sprawdzenia swojego stanu zdrowia, 6 proc. odwiedza gabinet wyłącznie po zwolnienie lekarskie; 3 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nigdy nie chodzi do lekarza.
 
26 proc. ludzi przeglądających fora internetowe nie jest w stanie stwierdzić, które z zamieszczonych tam opinii są prawdziwe, a które nie. Odpowiedź "tak, potrafię" zaznaczyło zaledwie 6 proc. respondentów. 

*Badanie Ośrodka Badań Opinii Adama Kowalskiego przeprowadzone za pośrednictwem ankiety elektronicznej oraz telefonicznej na przełomie lutego i marca 2014 wśród 680 osób. Uczestnicy badań to dorośli Polacy w wieku 18-56 lat, głównie mieszkańcy największych miast Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Wrocławia.
 
 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum