Sondaż: ponad 80 proc. Polaków pozytywnie ocenia ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2020 10:08

81,4 proc. Polaków pozytywnie ocenia ograniczenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa, przeciwnego zdania jest 9,5 proc. - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

Polacy rozumieją sens wprowadzonych ograniczeń - wynika z sondażu Fot. Shutterstock

Uczestnicy sondażu zostali zapytani, jak oceniają nałożone przez rząd ograniczenia związane z epidemią koronowirusa. 63,2 proc. respondentów pozytywnie oceniło działania rządu, uznając je za konieczne; 18,2 proc. badanych pozytywnie oceniło obostrzenia, choć uważa je za zbyt surowe.

Z kolei 9,5 proc. ankietowanych negatywnie oceniło ograniczenia wprowadzone przez rząd, a 9,1 proc. nie miało zdania w tej kwestii.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu związanym z epidemią koronawirusa w marcu zostały zamknięte szkoły, przedszkola, żłobki i uniwersytety. Rząd poważnie ograniczył działalność galerii handlowych, w których działają tylko ściśle określone typy placówek takie jak sklepy spożywcze, apteki czy placówki pocztowe. Nieczynne są kina, teatry, muzea. Restauracje i bary mogą serwować potrawy jedynie na wynos.

W kwietniu rząd wprowadził kolejne obostrzenia związane z epidemią m.in. ograniczając liczbę osób w sklepach i wydając zakaz wyjścia z domu nieletnim bez opieki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum