Sondaż: coraz więcej polskich lekarzy nie pali papierosów

Autor: konsylium24.pl/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2019 11:02

Aż 93 proc. polskich lekarzy nie pali papierosów - wynika z  sondażu przeprowadzonego z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa (był obchodzony w piątek, 31 maja) w serwisie dla lekarzy www.konsylium24.pl.

Sondaż: coraz więcej polskich lekarzy nie pali papierosów
Do palenia papierosów przyznaje się niespełna 7 proc. lekarzy. Fot. archiwum

31 maja obchodzony był na całym świecie Światowy Dzień Bez Papierosa. Z tej okazji portal www.konsylium24.pl zadał lekarzom pytanie: "Czy palisz papierosy?".

W sondażu wzięło udział 447 polskich lekarzy. Zdecydowana większość z nich (93 proc.) nie pali papierosów. W tym 66 proc. lekarzy - nigdy nie paliło, 24 proc. - kiedyś paliło, ale od wielu lat nie pali, a 3 proc. lekarzy rzuciło palenie niedawno.

Do palenia papierosów przyznaje się niespełna 7 proc. lekarzy. Ponad połowa z nich (4 proc.) deklaruje, że zamierza rzucić palenie. Pozostali (2 proc.) palą i nie zamierzają tego zmieniać.

W porównaniu do identycznego sondażu, przeprowadzonego przez Konsylium24.pl w 2009 roku widać duży wzrost odsetka lekarzy, którzy nie palą i nigdy nie palili. Oznacza to, że liczne działania antynikotynowe, prowadzone również w środowisku lekarskim, zaczynają przynosić oczekiwane efekty - konkludują autorzy ankiety.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 28 - 31 maja 2019 roku przez największy społecznościowy portal dla lekarzy www.konsylium24.pl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum