Sondaż: Polacy są zdyscyplinowani i świadomi zagrożenia COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2020 09:36

Sondaż przeprowadzany przez firmę Zymetria potwierdza, że epidemia koronawirusa istotnie zmieniła codzienne zachowania Polaków. Wykazujemy się wysoką dyscypliną społeczną i poważnie podeszliśmy do wprowadzonych ograniczeń.

Widok polskich miast pokazuje, że poważnie podeszliśmy do wprowadzonych ograniczeń Fot. Shutterstock

Z badania wynika, że Polacy w większości stosują się do ogólnych zaleceń - 75 proc. zamierza do minimum ograniczyć kontakty z osobami spoza rodziny. Jedynie 3 na 10 osób planuje spędzać czas na spacerach na świeżym powietrzu - informuje Polityka.

Zdecydowana większość wie jak może rozprzestrzeniać się wirus. Aż 93 proc. badanych przyjmuje do wiadomości, że troska o higienę rąk zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób, a 86 proc., że używanie środków antybakteryjnych pozwala ograniczyć ryzyko zachorowań.

Ponad 81 proc. deklaruje, że unika tłumów, a 63 proc. zaznacza, że w sytuacji epidemii pozostanie w domu jest wręcz obowiązkowe.

Z drugiej strony nie na wszystkich zagrożenie wywarło tak duże wrażenie: aż 39 proc. Polaków deklarowało, że robi zakupy jak zawsze - odwiedza sklepy równie często co wcześniej.

Więcej: polityka.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum