Solidarna Polska żąda dymisji starosty nyskiego z PiS, zaszczepił się poza kolejnością

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2021 13:05

Zarząd Okręgowy Solidarnej Polski w Opolu podjął w niedzielę (3 stycznia) uchwałę, w której domaga się dymisji starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza (PiS). Powodem ma być przyjęcie przez polityka PiS szczepionki przed częścią kadry medycznej.

Solidarna Polska żąda dymisji starosty nyskiego z PiS, zaszczepił się poza kolejnością
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

29 grudnia nyski portal poinformował, że do powiatowego szpitala dotarła pierwsza partia szczepionek przeciwko koronawirusowi. Według doniesień portalu, jedną z pierwszych osób, które tego dnia przyjęły szczepionkę, był starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz (PiS).

W sobotę, po informacji o wydaleniu z PiS starosty opatowskiego, który na swoim profilu społecznościowym poinformował o przyjęciu szczepionki poza kolejnością, szefowa opolskiego PiS poseł na Sejm Violetta Porowska skierowała do prezesa PiS wniosek o zawieszenie starosty Kruczkiewicza w prawach członka tej partii. Sam Kruczkiewicz, w opublikowanym oświadczeniu zapewnia, że nie zabiegał o wcześniejsze szczepienie, a jedynie skorzystał z zaproszenia ze strony dyrektora nyskiego szpitala, by dać przykład innym mieszkańcom powiatu.

W niedzielę władze okręgowe Solidarnej Polski w Opolu podjęły uchwałę, w której wzywają starostę Kruczkiewicza do natychmiastowego złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji.

"W sytuacji, w której w pierwszej kolejności szczepieniu poddawany jest personel medyczny, będący na pierwszej linii frontu walki z pandemią od wielu miesięcy, tego rodzaju zachowanie określamy jako skandaliczne, nieakceptowalne i nieetyczne. Uderza ono w podstawy całej strategii walki z COVID-19, przyjętej przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Wczorajsze oświadczenie Pana starosty i próba zrzucenia w nim odpowiedzialności na osoby trzecie jedynie ten fatalny obraz pogłębia. W przypadku braku dymisji w dniu dzisiejszym, oczekujemy zdecydowanych i jednoznacznych działań ze strony Pełnomocnika Okręgowego PiS Pani Violetty Porowskiej i złożenia w dniu jutrzejszym przez Klub Radnych PiS w radzie powiatu nyskiego wniosku o odwołanie ze sprawowanej funkcji Pana Andrzeja Kruczkiewicza. Wniosek otrzyma wsparcie dwóch radnych Solidarnej Polski w powiecie nyskim" - napisano w uchwale opolskiego zarządu Solidarnej Polski. 

Marek Szczepanik

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum