Smok Wawelski i Adam Mickiewicz kwestują dla WOŚP w Krakowie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2015 18:40

Smok Wawelski i Adam Mickiewicz będą zbierać datki podczas tegorocznego 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. Kwestować na Rynku będą m.in. Anna Dymna, Dorota Segda i Marcin Daniec, a grać dla orkiestry zespół Piersi i Closterkeller.

Smok Wawelski i Adam Mickiewicz kwestują dla WOŚP w Krakowie

Podczas 23. Finału WOŚP w Krakowie będzie funkcjonowało 8 sztabów, na ulicach kwestować będzie około 2150 wolontariuszy - poinformowali organizatorzy podczas środowej konferencji prasowej.

Hejnał "orkiestrowy" będzie grany o połówkach godzin, chętni będą mogli "nawrzucać Adasiowi" do ustawionej przy pomniku Adama Mickiewicza skarbonki, albo zapełnić skarbonkę dwuipółmetrowego Smoka Wawelskiego. Zarówno Adam Mickiewicz, jak i Smok wyposażeni będą w identyfikatory. Sam Smok trafi również na aukcję.

Na Rynku Głównym już od godz. 11 odbywać się będą happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy oraz przygodowa gra miejska "Cancerosa".

Na scenie zlokalizowanej między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha od godz. 16.30 do 22 trwał będzie koncert, podczas którego wystąpią zespoły Piersi, Closterkeller i Leniwiec oraz grupy Alergen, novva i Warstadt. Jak podkreśla organizator koncertu Krakowskie Biuro Festiwalowe, wszyscy artyści wystąpią charytatywnie, czyli za darmo. Tuż po godzinie 20 z Rynku tradycyjnie powędruje "światełko do nieba" i odbędzie się pokaz pirotechniczny.

W tym roku, już po raz piąty, krakowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu finału będzie mieścił się w Sukiennicach, gdzie miejsce udostępnia Muzeum Narodowe w Krakowie. W Sukiennicach, oprócz galerii malarstwa, będzie mieściło się także zaplecze dla artystów występujących na rynku i charakteryzatornia. Z tarasu Sukiennic nadawane będą relacje telewizyjne. W tym dniu wstęp do wszystkich galerii stałych muzeum będzie bezpłatny. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum