Smog i zdrowie to już polityka, czyli Biedroń w Krakowie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2019 19:56

Walkę ze smogiem w Krakowie i Małopolsce zapowiedział w czwartek lider partii Wiosna Robert Biedroń. Jak stwierdził, do 2035 r. Polacy węgiel zastąpią odnawialnymi źródłami energii.

Smog i zdrowie to już polityka, czyli Biedroń w Krakowie
Mówiąc o programie Wiosny dla Krakowa i Małopolski Biedroń uwagę zwrócił na problem smogu. Fot. PTWP

Robert Biedroń o swoim programie dla Krakowa mówił w czwartek (14 lutego) na briefingu prasowym.

Mówiąc o programie Wiosny dla Krakowa i Małopolski Biedroń uwagę zwrócił na problem smogu. - Kraków, nasza perła w koronie, słynie w Europie nie tylko z zabytków, historii, ale także ze smogu. Musimy to zmienić - oświadczył.

Jak zapowiedział, Polacy sukcesywnie będą odchodzić od węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii, a do 2035 r. przestaną korzystać z węgla.

Szef Wiosny zwrócił uwagę na problemy zdrowotne krakowian. Jak wyliczał, 12 proc. dzieci z krakowskich szkół ma objawy astmy oskrzelowej, aż 165 dni w roku mieszkańcy i mieszkanki Krakowa oddychają smogiem.

Dodał, że ok. 45 tys. osób rocznie umiera w Polsce z powodu smogu.

- To tak jakby średniej wielkości miasto odchodziło z mapy Polski, tylko dlatego, że politycy nie mieli odwagi zrobić tego, co trzeba zrobić - odejść od węgla, korzystać z wody, powietrza, słońca. Mamy to tutaj, nie musimy sprowadzać z Rosji czy innego kraju - powiedział.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum