Smartfon siedliskiem zarazków. Jak często go czyścić?

Autor: wprost.pl/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2018 08:40

Ekran smartfonu jest siedliskiem zarazków. Jak często czyścić telefon? To zależy od tego, gdzie byłeś i jak bardzo dbasz o higienę. Jeśli nigdy nie korzystasz z telefonu podczas jedzenia, nie musisz być tak sumienny w kwestii czyszczenia urządzenia.

Smartfon siedliskiem zarazków. Jak często go czyścić? Fot. Archiwum

Jeśli jednak masz tendencję do korzystania z telefonu przez cały czas (w tym podczas posiłków), codzienne czyszczenie za pomocą środka dezynfekującego jest dobrym pomysłem. - Czyszczę mój dwa razy dziennie, raz rano i raz wieczorem - mówi w rozmowie z TIME Philip Tierno, profesor kliniczny mikrobiologii z Langone School of Medicine w New York University.

Regularne czyszczenie może być szczególnie korzystne, jeśli używasz gumowej obudowy telefonu; bakterie mają tendencję do łatwiejszego trzymania się tego materiału niż do metalowych, szklanych lub twardych elementów telefonu - dodaje ekspert.

Jak czyścić ekran telefonu? Przede wszystkim należy go wyłączyć i podczas mycia trzeba uważać, żeby nie zamoczyć portu ładowania oraz innych otworów. Nie należy również spryskiwać środkiem dezynfekującym bezpośrednio na urządzenie. Zamiast tego spryskaj go czystą ściereczką lub papierowym ręcznikiem lub użyj wstępnie oczyszczonej ściereczki dezynfekcyjnej - radzi wprost.pl.

Czytaj: www.wprost.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum