Służbę zdrowia nadal postrzegamy źle, ale liczba negatywnych ocen spada

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2017 11:12

Choć większość Polaków nadal uważa, że służba zdrowia nie nadąża za strukturą problemów zdrowotnych społeczeństwa, to rośnie liczba tych, którzy dostrzegają poprawę - wynika z sondażu IBRiS dla Rzeczpospolitej.

Służbę zdrowia nadal postrzegamy źle, ale liczba negatywnych ocen spada
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ankieterzy zapytali Polaków m.in. o to, czy w ciągu ostatnich siedmiu lat dostrzegli zmiany w polskiej służbie zdrowia. Pozytywy widzi niemal 40 proc. badanych, czyli dwa razy tyle, co trzy lata temu. Spadła liczba tych, którzy nie dostrzegają takich zmian. Na takim stanowisku stoi niemal 52 proc. badanych, podczas gdy w 2014 r. uważało tak niemal 75 proc. respondentów - informuje Rzeczpospolita.

Polacy lepiej oceniają dostęp do świadczeń medycznych. Zdaniem niemal co czwartego badanego jest on powszechny i jednakowy dla wszystkich - to aż o 8 proc. więcej niż w 2014 r. Wówczas niemal 90 proc. badanych twierdziło, że dostęp do służby zdrowia jest nierówny, a obecnie uważa tak 64,4 proc.

Ponadto coraz mniej respondentów jest zdania, że służba zdrowia nie nadąża za zmianami społecznymi. Obecnie tak to ocenia ok. 76 proc. badanych, podczas gdy trzy lata temu - aż 90 proc. ankietowanych.

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum