Słubice: jeśli powódź "zamknie" SOR, będzie polowe ambulatorium

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2010 17:24

Szpital Powiatowy w Słubicach wygasił działalność, jak dotąd pracuje SOR.

Wiesław Ciepiela, rzecznik wojewody lubuskiego wyjaśnia, że pacjenci w dobrym stanie zostali wypisani do domu. Chorzy wymagający dalszego leczenia szpitalnego trafili do okolicznych lecznic, głównie w Sulęcinie i Gorzowie

W słubickim szpitalu działa jedynie całodobowo oddział ratunkowy i etatowe zespoły ratownictwa medycznego, które zajmują się pacjentami zgłaszającymi się w stanach nagłych zachorowań oraz zagrożenia zdrowia lub życia – podaje Gazeta Wyborcza.

Organizowane są dodatkowe punkty medyczne i zespoły ratownictwa medycznego na terenach niezagrożonych zalaniem (pięć punktów medycznych i osiem karetek).

Szpital liczy się także z koniecznością ewakuacji oddziału ratunkowego. Miasto zorganizuje wtedy polowy punkt ambulatoryjny na terenie terminalu w Świecku.

– Dyrekcja słubickiej lecznicy spotkała się także z szefami kliniki we Frankfurcie nad Odrą. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, osoby wymagające natychmiastowej specjalistycznej pomocy, zostaną przetransportowane do niemieckiej placówki – opowiada Ciepiela.

Jak przekazują dziennikarze Gazety Wyborczej, Szpital Wielospecjalistyczny w Nowej Soli nadal funkcjonuje, choć nie przyjmuje nowych pacjentów. Placówce nie grozi zalanie, może za to zagrozić brak prądu. Chorzy wtedy zostaną ewakuowani. Zmieniono także sposób zabezpieczenia medycznego terenów położonych na prawym brzegu Odry i kierunki transportu pacjentów do szpitali przez zespoły ratownictwa medycznego.

Więcej na: www.zielonagora.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum