Sławomir Neumann stanie na czele pomorskiej PO?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2015 15:18

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz i wiceminister zdrowia Sławomir Neumann zmierzą się 14 marca w wyborach o przywództwo w pomorskiej PO. Partyjni zwolennicy Neumanna wskazują go jako faworyta tego starcia, ale Borusewicza popierają znani pomorscy politycy Platformy.

Sławomir Neumann stanie na czele pomorskiej PO?
Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann Fot. PTWP

Obecnie obowiązki szefa pomorskiej PO pełni europoseł Jan Kozłowski. Funkcję tę objął w styczniu ubiegłego roku po tym, jak zarząd krajowy Platformy zawiesił w prawach członka partii ówczesnego lidera partii na Pomorzu, b. wiceministra transportu Sławomira Nowaka.

Chęć ubiegania się o funkcję lidera PO na Pomorzu zadeklarowali dotychczas: Neumann i Borusewicz. Nad startem zastanawia się też europoseł, syn b. prezydenta Jarosław Wałęsa.

Neumann, argumentując chęć swojego startu, podkreślił w rozmowie z PAP, że pomorska Platforma po ponad roku zawieszenia i tymczasowości potrzebuje dynamiki i nowego otwarcia. Polityk jest przekonany, że wygra wyborcze starcie. - Liczę na zwycięstwo, jestem po objeździe właściwie całego województwa, po spotkaniach z delegatami wygląda to bardzo obiecująco - ocenił Neumann.

Borusewicz chciałby wprowadzić do pomorskiej PO więcej demokracji. - Mam nowe pomysły na funkcjonowanie Platformy na Pomorzu i myślę, że z moim doświadczeniem, jestem w stanie je zaproponować - dodał Borusewicz.

W nieoficjalnych rozmowach pomorscy politycy PO wskazują Neumanna jako faworyta wyborów wewnętrznych. Jak mówią, wiceszef resortu zdrowia ma bardzo silną pozycję wśród szeregowych działaczy regionu; popiera go też większość szefów struktur powiatowych na Pomorzu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum