Śląskie: z powodu upałów w wielu szkołach skrócone lekcje

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2019 18:40

Z powodu panujących od kilku dni upałów w wielu szkołach w woj. śląskim dyrektorzy zdecydowali o skróceniu lekcji. Wojewoda śląski apeluje o ostrożność nad wodą, a RCB rozesłało ostrzeżenie o burzach.

Śląskie: z powodu upałów w wielu szkołach skrócone lekcje
W Tychach wśród 32 szkół tylko w 10 lekcje odbywały się z zgodnie z planem. Fot. archiwum

W Katowicach 30 szkół na 156 działających zgłosiło dotychczas skrócenie zajęć w urzędzie miasta. W większości szkół w Tychach uczniowie skończyli w czwartek lekcje wcześniej. Na 32 placówki tylko w 10 lekcje odbywały się z zgodnie z planem, w pozostałych uczniowie poszli do domu po trzeciej lub czwartej lekcji. Zgodnie z przepisami taka decyzja leży w kompetencjach dyrektora szkoły.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w związku z utrzymującymi się od wielu dni wysokimi temperaturami, które sprzyjają pobytowi nad wodą, zaapelował do wszystkich mieszkańców województwa i do osób przebywających w regionie o rozwagę i ostrożność przy korzystaniu z kąpielisk i innych akwenów. Przypomniał, że utonięcia często są wynikiem lekkomyślności, lekceważenia przepisów, a przede wszystkim kąpieli w niestrzeżonych miejscach.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało w czwartek esemesy do mieszkańców 12 województw - w tym śląskiego - z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem i burzami z gradem oraz możliwymi przerwami w dostawach prądu. 

PAP - Anna Gumułka

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum