Śląskie: w niektórych szpitalach brakuje ręczników, sztućców, a nawet wody dla pacjentów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 listopada 2020 10:55

Z powodu epidemii koronawirusa ujawniają się najbardziej nieoczekiwane braki w śląskich lecznicach. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach prosi o wodę niegazowaną czy o jednorazowe sztućce, Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach także chętnie przyjmie wodę niegazowaną, ale też ręczniki jednorazowe.

Śląskie: w niektórych szpitalach brakuje ręczników, sztućców, a nawet wody dla pacjentów
Na stronach internetowych szpitali publikowane są apele do ludzi dobrej woli o zakup podstawowych artykułów dla pacjentów. Fot. Archiwum

Tyska lecznica prosi o wodę niegazowaną w butelkach 1,5 i 0,5 litra, oliwkę do ciała, grzebienie, pasty i szczoteczki do zębów, szampony, żele do mycia ciała, jednorazowe kubki i łyżki. Brakuje też błyskawicznych zupek do zalewania wrzątkiem i konserw dla personelu, "żeby pracownicy mogli zjeść coś na szybko" - podaje Gazeta Wyborcza.

Pomoc przyda się także w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, który przyjmie wodę niegazowaną w mniejszych butelkach i ręczniki jednorazowe.

Z kolei szpital MSWiA przy ul. Kilińskiego w Katowicach potrzebuje wody mineralnej niegazowanej w butelkach 1,5 l, herbaty, kawy naturalnej, jednorazowych pojemników na zupę i drugie dania, sztućców jednorazowych oraz kubków na gorące napoje.

Więcej: katowice.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum