Śląskie: trzy osoby zmarły prawdopodobnie po zażyciu dopalaczy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 grudnia 2018 13:01

Trzy osoby zmarły na terenie powiatu mikołowskiego (Śląskie), prawdopodobnie po zażyciu dopalaczy - podała śląska policja.

Śląskie: trzy osoby zmarły prawdopodobnie po zażyciu dopalaczy
Fot. Archiwum

Zmarli to 35-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 22 i 23 lat. Mikołowscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności ich śmierci.

Policja przypomina i przestrzega, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia. To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. tatuaży. Są sprzedawane w sklepach lub przez internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem "produkt nie do spożycia".

Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy też nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

Jedna z osób zatrzymanych w związku ze śmiercią trojga mieszkańców powiatu mikołowskiego na skutek zażycia dopalaczy, ma jeszcze w czwartek (27 grudnia) usłyszeć prokuratorskie zarzuty - dowiedziała się PAP.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum