Śląskie: quad od samorządu Bielska-Białej dla beskidzkich goprowców

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2019 14:06

Quada z przyczepą otrzymali w darze od samorządu Bielska-Białej ratownicy beskidzkiego GOPR. Naczelnik grupy Jerzy Siodłak podkreślił, że dzięki pojazdowi będzie można m.in. znacznie szybciej pomóc poszkodowanym w wypadkach na górskich trasach rowerowych.

Śląskie: quad od samorządu Bielska-Białej dla beskidzkich goprowców
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- To bardzo duże wsparcie naszych działań, szczególnie przy wzmożonym ruchu turystycznym i rowerowym, który obserwujemy w ostatnich latach w górskich partiach Bielska-Białej. Sprzęt służy nam latami i czasem ulega awariom, bo korzystamy z niego w trudnym terenie. Tymczasem ilość wypadków rowerowych w górach w ostatnich latach znacząco wzrosła, a można się spodziewać, że wraz z oddawaniem do użytku nowych tras będzie ich jeszcze więcej. Musimy dysponować odpowiednim sprzętem - powiedział Siodłak.

Nowy quad na razie stoi jeszcze w stacji GOPR w Szczyrku, ale lada dzień zostanie przeniesiony do Bielska-Białej, by pomagać w rejonie Szyndzielni, Klimczoka i Koziej Góry. - Docelowo będzie stacjonował przy jednej z dolnych stacji kolei linowych - na Dębowiec lub Szyndzielnię. Chodzi o to, by jak najszybciej zadziałać i maksymalnie skrócić czas dojazdu do poszkodowanego - powiedział Siodłak.

W górach na terenie Bielska-Białej istnieje sieć tras rowerowych Enduro Trials, które są oblegane przez rowerzystów.

Grupa Beskidzka GOPR zasięgiem działania obejmuje teren od Bramy Morawskiej po Babią Górę.

Marek Szafrański

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze