Śląskie: początek kampanii "Pomyśl ciepło o sercu"

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2015 18:07

W środę (29 lipca) rozpoczęła się kampania "Pomyśl ciepło o sercu". Projekt obejmuje pakiet 400 bezpłatnych badań serca dla mieszkańców kilku miast w woj. śląskim.

Śląskie: początek kampanii "Pomyśl ciepło o sercu"
Podczas inauguracji kampanii "Pomyśl ciepło o sercu"

Badania są podziękowaniem spółki Tauron Ciepło za cierpliwość i wyrozumiałość mieszkańców, jaką wykazali w trakcie ubiegłorocznej realizacji projektu „Modernizacji systemu ciepłowniczego gmin Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Będzin i Czeladź". Wymieniono wówczas m.in. ponad 30 km sieci dystrybucyjnej.

- W trakcie realizacji inwestycji ze względów technologicznych byliśmy zmuszeni do okresowego wstrzymywania dostaw ciepła. Mieszkańcy wykazali się jednak dużym zrozumieniem, ponieważ odnotowaliśmy jedynie kilka drobnych skarg - mówi Henryk Borczyk, prezes Tauron Ciepło.

- Szukając właściwego sposobu na podziękowanie za taką postawę, spostrzegliśmy, że funkcja sieci ciepłowniczej w organizmie każdego miasta, jest podobna do zadań układu krążenia w organizmie człowieka. Oba te systemy zapewniają właściwe funkcjonowanie i bezpieczeństwo - dodaje.

Partnerem merytorycznym projektu są Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca - sieć wyspecjalizowanych ośrodków kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej na terenie Polski. Badania mieszkańców Zagłębia będą przeprowadzane w placówce w Dąbrowie Górniczej.

- Pomysł przeprowadzenia badań wśród mieszkańców czterech miast wpisuje się w strategię naszej działalności. Od wielu lat staramy się nie tylko leczyć, ale i chronić mieszkańców Polski przed poważnymi konsekwencjami chorób układu krążenia - podkreśla prof. Paweł Buszman, prezes zarządu Grupy American Heart of Poland, która jest właścicielem Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

Partnerami akcji zostały Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin i Czeladź, a także 13 spółdzielni mieszkaniowych na terenie tych miast.

Zainteresowani mieszkańcy powinni dokonywać zgłoszeń za pośrednictwem strony internetowej www.cieploosercu.pl, wypełniając formularz. W wersji papierowej formularz będzie dostępny w siedzibie Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Dąbrowie Górniczej, przy ul. Szpitalnej 13.

Jeżeli zgłoszenie zostanie zakwalifikowane, pracownik Kliniki umówi telefonicznie wizytę w dogodnym terminie. Liczba badań jest ograniczona.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum