×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Śląskie: ogród terapią dla pacjentów onkologii, ale nie tylko...

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia01 grudnia 2015 09:32

Fundacja Giesche oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach zrealizowały projekt ogrodoterapii, który miał na celu zaangażowanie małych pacjentów oddziałów onkologicznych w szpitalach w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu.

Śląskie: ogród terapią dla pacjentów onkologii, ale nie tylko...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Dziennik Zachodni, każdy z uczestników tworzył swój ogród, pracując w czasie warsztatów z różnymi formami twórczymi i komponując kolejne jego elementy. Projekt ''Mój kawałek ogrodu'' składał się z cyklu warsztatów, które prowadzili animatorzy z katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.

Zdaniem prof. ASP Jolanty Jastrząb, ogrodoterapia wpływa nie tylko na dzieci, ale również na ich rodziców i opiekunów, często zmęczonych fizycznie. Kontakt z naturą uspokaja ich i wycisza, daje nowe pokłady energii.

Powstałe w wyniku projektu prace małych pacjentów były prezentowane w przygotowanych przez animatorów instalacjach, zlokalizowanych w Ogrodach Botanicznych w Mikołowie oraz Radzionkowie, a także na terenie ASP. Najciekawsze znalazły się także w wydanej na zakończenie projektu publikacji.

Prezentacja publikacji odbyła się w poniedziałek (30 listopada) na ASP w Katowicach w czasie konferencji podsumowującej projekt.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze