Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia | 02-11-2017 20:55

Śląskie: oddział NFZ działa z PFRON na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ wraz z oddziałem śląskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych współdziałają na rzecz rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych oraz upowszechniania wiedzy na temat możliwości podejmowania przez osoby niepełnosprawne aktywności zawodowej.

Jedno ze zdjęć z wystawy ''Pragnę zwyciężać''. Fot. Adam Nurkiewicz/PFRON

Jak podaje Dziennik Zachodni, współpracę zainaugurowała zorganizowana przez PFRON wystawa przedstawiająca dokonania niepełnosprawnych sportowców, którą w budynkach Śląskiego OW NFZ zainstalowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Ośrodka Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej.

Przez trzy tygodnie w październiku 32 wielkoformatowe plansze z fotografiami zawisły przy gabinecie dyrektora oddziału Funduszu, w centralnym punkcie przy kancelarii podawczej oraz w miejscu, gdzie interesanci odwiedzający NFZ starają się m.in. o wydanie EKUZ, realizują zapotrzebowanie na środki ortopedyczne i pomocnicze, uzyskują dostęp do ZIP. Szacuje się, że wystawę zobaczyło ok. 5 tysięcy osób odwiedzających oddział w tym okresie.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl